Kom ons span die natuur in teen klimaat se aanslag!

ONS IS NIE HULPELOOS NIE

Kom ons span die natuur in teen klimaat se aanslag!

Ons kan nie ontsnap aan die gevolge van klimaatsverandering nie, maar ons kan natuurlike “lugsakke” in ons woonbuurte inbou. Dít sal help om die skok van hittegolwe, storms, droogtes, brandtyd en vloedgolwe te absorbeer, skryf LEONIE JOUBERT.

DIT het 'n helse stryd van 17 jaar gevat om te keer dat 'n winkelsentrum in Princessvlei in Grassy Park, Kaapstad, gebou word. Buiten 'n paar van die plaaslike koerante het dit nie juis die voorblaaie gehaal nie.
Maar die gemeenskapsaktiviste en stadsraad het eindelik 'n ooreenkoms bereik dat die raad die vlei, wat erg agteruitgegaan het, sou herstel...

Registreer gratis om hierdie artikel te lees.

Die meeste van ons artikels is slegs vir ons intekenaars, maar hierdie een is gratis solank jy registreer.

Reeds geregistreer? Kliek “Meld aan” om voort te gaan

Vrae of probleme?
E-pos hulp@vryeweekblad.com of skakel 0860 52 52 00.

X