×

Ons het nuus vir jou.

Registreer gratis op Vrye Weekblad en ontvang nuusbriewe per e-pos, lewer kommentaar en meer.
Registreer nou
Boeke, reekse, reise, gewaarwordinge | Ons span se ...

HIP HIP HOERA, DIE JAAR IS AMPER KLAAR

Boeke, reekse, reise, gewaarwordinge | Ons span se gunsteling-goeters van 2021

Oorgeklankte Turkse telenovelles. 'n Solo-Karooreis. 'n Gewaarwording oor oud word, en Boris Johnson se belaglike drafskoene. Dolly Parton, 'n oornagstap by Kaappunt, Brasiliaanse jazz, die ligtoring by Kaap St. Francis en die goedheid van mense in tye van nood. ANNELIESE BURGESS het 'n paar van VWB se spanlede gevra om terug te kyk op 2021, en dit is van ons gunsteling-goed hierdie jaar.

Anastasia de Vries

My oor-en-oor-lees, gunstelingste boek is Khaled Hosseini se The Kite Runner. Sodat ek kan aanhou soek na die mooi te midde van die allerverskriklikste en die woorde oor vergifnis van die karakter Amir aan my siel kan vaslak: “I wondered if that was how forgiveness budded; not with the fanfare of epiphany, but with pain gathering its things, packing up, and slipping away unannounced in the middle of the night.”

My TV-reeks-verslawing is oorgeklankte Turkse telenovelles. As dit by televisie kom, is dis eintlik al waarvoor ek nog tyd maak en nou is ek skaamteloos verslaaf, veral aan Deur Dik en Dun (https://www.etv.co.za/shows/deur-dik-en-dun)en Dokter Ali (https://watch.evod.co.za/details/31787?playlist_id=42)...

Registreer gratis om hierdie artikel te lees.

Die meeste van ons artikels is slegs vir ons intekenaars, maar hierdie een is gratis solank jy registreer.

Reeds geregistreer? Kliek “Meld aan” om voort te gaan

Vrae of probleme?
E-pos hulp@vryeweekblad.com of skakel 0860 52 52 00.

X